Azlan deklarował również dalszy rozwój działu oprogramowania, który od kilku miesięcy znajduje się w jego strukturach (wcześniej działał w ramach Tech Daty). Szczególny nacisk położono na rozwój współpracy z takimi dostawcami, jak Microsoft i Symantec. Partnerzy Azlana mogą także spodziewać się dalszego rozwoju oferty szkoleniowej, nie tylko pod kątem wiedzy o technologiach, lecz także warsztatów biznesowych (w ramach Azlan Business Academy).

Przedstawiciele firmy odnieśli się również do obecnej sytuacji gospodarczej. Według Grzegorza Bartoszcze, pełniącego funkcję Enterprise Director w Azlanie, fala kryzysu związanego z sytuacją w Grecji czy Portugalii zaczyna docierać do Polski. Z tego względu obecny rok na pewno nie będzie łatwy dla graczy na rynku IT.
 
– Trudny okres to świetny czas, aby wzmacniać relacje z partnerami i dać im realne wsparcie w codziennych działaniach. Jesteśmy na to przygotowani – podkreślał Grzegorz Bartoszcze. 
 
Jedną z nowych form wsparcia dla partnerów firmy są szkolenia z tzw. miękkich umiejętności, jak sztuka negocjacji czy zdolności przywódcze. Podczas Azlan Summit integratorzy mogli wysłuchać wykładu firmy szkoleniowej Franklin Covey Polska na temat przywództwa. Podczas zabawy w grę symulacyjną Strike Fighter, przygotowaną przez Pracownię Gier, partnerzy Azlana mieli wspólnie wynegocjować zakup samolotu i uczyć się przy tym godzenia sprzecznych interesów oraz skutecznego negocjowania kontraktów.