Zakończyła się trwająca od początku br. integracja AMG.net i Bulla z Atosem. W Polsce te firmy będą funkcjonować pod marką Atos. Ponadto po zakupie przez Atosa działu outsourcingu IT Xerox’a w końcu ub.r. do fuzji dojdzie także w Polsce, co skutkuje połączeniem z krakowskim oddziałem Xerox IT.

Atos zapowiada inwestycje w centra usługowe Global Delivery Center w Bydgoszczy i Wrocławiu. W 2014 r. grupa zatrudniła blisko 700 specjalistów IT. W latach 2015-2016 zamierza przyjąć kolejne 500 osób w Bydgoszczy oraz ok. 300 osób we Wrocławiu. Jest to związane z rozpoczętym w ub.r. projektem rozwoju Centrum Wsparcia Procesów IT w Bydgoszczy. Projekt zakładał inwestycje w centrum zarządzania usługami (Service Management Center) oraz jednostkę odpowiedzialną za bezpieczeństwo informatyczne (Security Operation Center). Kolejnym etapem rozwoju Atosa w Polsce jest uruchomienie w bydgoskim centrum nowej linii serwisowej, Big Data and Security. Z kolei we Wrocławiu utworzono europejską siedzibę obszaru Consulting & System Integration. Wrocławska placówka odpowiada za koordynację pracy zespołów nie tylko w Polsce, lecz także na Słowacji, w Czechach, Rumunii, Chorwacji i Bułgarii.

Obecnie, po przejęciach Atos zatrudnia w Polsce blisko 4 tys. pracowników w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Toruniu.

Centrala korporacji znajduje się w Paryżu. Firma ma roczne przychody na poziomie 10 mld euro. Zatrudnia 86 tys. osób w 66 krajach.