„To było najtrudniejsze, czego podjęłam się w moim życiu” – mówi o startupie MC2 Innnovations jego CEO Anna Streżyńska, doskonale znana w branży jako minister cyfryzacji (2015 – 2018), a wcześniej szefowa UKE.

„Takiego doświadczenia, jakie uzyskuje się w startupie, nie można pozyskać nigdzie indziej” – podkreśla Anna Streżyńska. – „To jest potrzebne każdemu, który pełni funkcje zarządcze” – zaznacza.

Jak mówi obrazowo w podcaście CRN Tech Trendy Biznes, „startup to jest rollercoaster, pomiędzy euforią a absolutnym psychicznym dnem” i zaznacza, że wymaga żelaznych nerwów i bardzo dużo siły psychicznej. „To bardzo wzmacnia i przygotowuje do innych zadań” – zapewnia.

CEO MC2 Innovations w rozmowie z CRN Polska powraca też do czasów, gdy kierowała resortem cyfryzacji. Podsumowuje, co jej się udało zrobić, a czego nie i dlaczego. Wylicza też, przed jakimi wyzwaniami stoi administracja i co jest bardzo ważne dla biznesu w budowie usług cyfrowych.

Z naszego podcastu można dowiedzieć się też m.in., co zostało okrzyknięte „gadżetem Streżyńskiej” i dlaczego używa go już 8 mln ludzi, jak Ukraina (mimo że toczy wojnę) wyprzedziła nas w ekosystemie digitalizacji i jakie wzory powinniśmy z niej czerpać, co była minister sądzi o aktualnym ministrze cyfryzacji i jakie ma dla niego recepty.

Anna Streżyńska ujawnia też, dlaczego nie podpisałaby się pod apelem znanych ludzi o moratorium na prace nad generatywną sztuczną inteligencją i co jej zdaniem jest lepszą opcją od takich deklaracji.

Z Anną Streżyńską rozmawia zastępca redaktora naczelnego CRN Polska, Wojciech Urbanek.

Podcastu możecie wysłuchać na:
Youtube
Spotify
Apple Podcasts