Andrzej Sowiński jako szef HP Inc. Polska będzie odpowiedzialny za kierowanie lokalnym odziałem organizacji i dalszy rozwój firmy.

Przez ostatnie 9 lat, od 2011 r., pełnił funkcję dyrektora generalnego Lenovo w Polsce. Odpowiadał za rozwój firmy i wdrażanie nowych strategii na terenie kraju.

Wcześniej również przez 9 lat (2000 – 2009) pracował w HP jako General Manager Personals System Group w Polsce. Z branżą IT związany jest od ponad 30 lat.

„To dla mnie zaszczyt objąć tak istotne stanowisko w HP – w firmie, w której już kiedyś miałem przyjemność pracować. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie współpracy z moim nowym zespołem, z którym wspólnie chciałbym wprowadzić organizację w nową technologiczną erę, innowacyjnych rozwiązań” – komentuje Andrzej Sowiński.

Kluczowa rola nowego szefa

Jak zapowiada producent, Andrzej Sowiński odegra kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Poprzednio szefem HP Inc. w Polsce był Marcin Olszewski, który opuścił firmę w marcu br.