Z dniem 1 października 2023 r. rada dyrektorów Also Holding powołuje Andreasa Kuhna na nowego dyrektora finansowego firmy. Będzie także członkiem zarządu grupy. Ma 42 lata, a z Also jest związany od 12 lat. Jest absolwentem ekonomii biznesu i biegłym rewidentem. Ma doświadczenie we współpracy ze szwajcarską giełdą i inwestorami.

„Nowa nominacja to kolejny kamień milowy w zmianie pokoleniowej kadry zarządzającej firmą” – mówi Gustavo Möller-Hergt, dyrektor generalny Also Holding.

Zastępcą Andreasa Kuhna będzie Anja Steiner, która od kilku lat pracuje na różnych stanowiskach w Also. Obecnie odpowiada za finanse największego regionu grupy jako regionalny dyrektor finansowy na Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

Poprzedni dyrektor finansowy Ralf Retzko odchodzi z firmy za obopólną zgodą – komunikuje dystrybutor. Pozostanie ściśle związany z firmą jako doradca także po roku finansowym 2023.

Also Holding w pierwszym półroczu 2023 osiągnęło 4,83 mld euro sprzedaży (-12,6 proc. r/r) i 52,7 mln euro zysku netto (-16,5 proc. r/r).