Grupa Legrand jest jednym z największych na świecie dostawców osprzętu elektroinstalacyjnego dla branży budowlanej i przemysłowej. Przez ostatnie lata dynamicznie rozbudowywała swoją ofertę – zarówno dzięki własnym badaniom i rozwojowi, jak i akwizycji znanych marek. W ciągu minionych ośmiu lat Legrand przejął aż siedmiu producentów UPS-ów i stał się jednym z czterech największych dostawców systemów zasilania gwarantowanego.

Dla małych firm przeznaczone są głównie UPS-y klasy konsumenckiej. Służą do zasilania komputerów PC, urządzeń POS, a coraz częściej również do ochrony cennego sprzętu RTV. Przedstawicielem tej grupy produktów jest Keor Multiplug, wykonany w topologii line interactive, gwarantujący ciągłą stabilizację napięcia, co znacząco wpływa na jakość pracy urządzeń elektronicznych. Występuje w dwóch wersjach: o mocy 600 oraz 800 VA. UPS-a wyróżnia elegancki wygląd, właściwy produktom marki Legrand. Dodatkowo wyposażono go we wbudowaną ładowarkę USB do urządzeń mobilnych.

Niky S to rozwiązanie bardziej zaawansowane, o mocy od 1 do 3 kVA, wykonane w topologii line interactive, które zapewnia prąd o czystym przebiegu sinusoidalnym. Ma wbudowane funkcje diagnostyczne, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w zabezpieczaniu niewielkich sieci IT oraz małych serwerów. Ze względu na bardzo dobre parametry jest także chętnie wybierany do zabezpieczania pracy pieców c.o.

Keor Line RT jest niezawodnym  rozwiązaniem dla niewielkich firm dysponujących bardziej rozbudowanymi sieciami IT. To zasilacz line interactive w wersji rack/tower. Do komunikacji z komputerem można wykorzystać wbudowaną kartę komunikacyjną SNMP lub złącza RS232 oraz USB. Urządzenie wyróżnia duża liczba gniazd wyjściowych oraz złącze EPO.

Zdaniem resellera

Leszek Rowiński, prezes zarządu Lynx IT

Dzięki firmie Legrand nawet mniej doświadczeni partnerzy mogą skutecznie oferować systemy zasilania ochronnego. Przedstawiciele producenta zawsze są do dyspozycji i pomagają w dobraniu właściwego urządzenia dla konkretnego klienta. Towar jest zawsze dostępny, możemy też liczyć na solidne wsparcie techniczne i skuteczny serwis.

Spośród rozwiązań dla średnich firm Legrand proponuje UPS-y konwencjonalne, jedno- i trójfazowe. Najczęściej wybieranym urządzeniem o mocy od 1 do 10 kVA jest Daker DK Plus, zbudowany w topologii online o podwójnej konwersji (VFI-SS-111). Umożliwia modyfikowanie czasu podtrzymania za pomocą zewnętrznych modułów bateryjnych. Takie rozwiązanie daje dużą elastyczność firmie mającej w perspektywie rozwój infrastruktury. Dodatkowo baterie mogą być wymieniane „na gorąco”, bez wyłączania UPS-a i odłączania go od zasilanych urządzeń. Wszystkie wymienione zalety i wysoka sprawność (nawet 94 proc.) zapewniają utrzymanie rozsądnych kosztów obsługi w długim okresie użytkowania. Daker DK Plus może być zarządzany z wykorzystaniem wielu protokołów, m.in. SNMP, Ethernet, Modbus i innych.

Dla systemów wymagających mocy powyżej 10 kVA, rozszerzonego zakresu sterowania i kontroli zasilania awaryjnego doskonałym rozwiązaniem jest trójfazowy UPS Keor T. Główne zalety tego modelu to wysoki poziom redundancji i możliwość zwiększania mocy przez łączenie kolejnych jednostek (aż do 480 kVA). Wszystkie urządzenia w pełni ze sobą współpracują, zapewniając równomierne rozłożenie obciążenia, co ma ogromny wpływ na żywotność baterii.
Wysoka sprawność (96 proc.), przekształtniki mocy na bazie półprzewodników IGBT, niskie harmoniczne na wyjściu (THDv mniejsze niż 2 proc.) zapewniają niskie koszty użytkowania. Różnorodność protokołów komunikacyjnych daje elastyczność we włączaniu UPS-a do infrastruktury informatycznej firmy. Keor T, jak i Daker DK Plus, w pełni współpracują również z agregatami prądotwórczymi.

Wszystkie produkty zasilania gwarantowanego marki Legrand dostępne są u autoryzowanych dystrybutorów: AB, ABC Data i Eptimo.

Dodatkowe informacje:
Legrand Polska, ul. Domaniewska 48, 02-672 Warszawa, tel. (22) 549 23 30, info@legrand.com.pl