Nową szafę TX CableNet skonstruowano jako rozdzielacz sieciowy i zaprojektowano pod kątem perfekcyjnego prowadzenia kabli oraz bardzo szybkiej instalacji. Nawet przy dużych ilościach kabli wciąż obowiązuje zasada łatwego ich układania, a nie mozolnego przeciągania. Zapewniają to otwory z zaokrąglonymi krawędziami po obu stronach, na całej głębokości dachu. Zewnętrzne prowadnice kabli na krawędziach dachu można łatwo zdjąć, położyć całą wiązkę kabli i ponownie zamontować prowadnice. Dzięki temu nawet duże wiązki kabli można w mgnieniu oka poprowadzić z sufitu do rozdzielacza z miękkim promieniem zgięcia. Takie prowadzenie kabli na „zasadzie wodospadu” uwzględnia najlepsze praktyki dla kabli miedzianych i światłowodowych. Również w przypadku doprowadzania przez podłogę –  otwarta konstrukcja ramy pozwala wykorzystać całą głębokość.

Właśnie wstępnie zmontowana, wolnostojąca konstrukcja ramy z siatką systemową Rittal i spawanym dachem to kolejna unikalna cecha TX CableNet. Nie tylko zwiększa tempo montażu i ułatwia rozbudowę, ale także zapewnia bezpieczeństwo i stabilność. Komponenty systemu ustawia się i montuje szybko dzięki profilowi z pełną podziałką 25 mm oraz siatką otworów. Części boczne można błyskawicznie zamontować i zdemontować, umożliwiając wygodną konserwację. Dostępnych jest 13 wariantów szafy o szerokości 800 mm, wysokości 2000 mm (42 U) i 2200 mm (47 U) oraz głębokości 800 mm lub 1000 mm.

Zaprojektowana do optymalnej wentylacji

Szafa TX CableNet jest idealna do zastosowania jako klasyczny rozdzielacz sieciowy IT. Nowy sposób wprowadzania okablowania zgodnie z „koncepcją wodospadu” przez dach uwzględnia krytyczne promienie zginania kabli miedzianych oraz światłowodowych i umożliwia łatwe wprowadzenie oraz mocowanie nawet dużych ilości kabli. Jednocześnie drzwi wentylowane (jako część koncepcji klimatyzacji) pozwalają na zainstalowanie mieszanki aktywnego i pasywnego wyposażenia sieciowego, w tym przełączników do łączenia oraz dystrybucji danych.

Wariant zoptymalizowany pod kątem wentylacji z 78 proc. powierzchni perforowanej nadaje się szczególnie dobrze do instalowania takich aktywnych komponentów sieciowych oraz do ich chłodzenia z zewnątrz przy istniejącej klimatyzacji pomieszczeń. Dobrze sprawdzą się aktywne komponenty, które mogą samodzielnie zasysać zimne powietrze z systemu klimatyzacji – przez perforowane drzwi przednie – i oddawać ogrzane powietrze do tyłu, również przez perforowane drzwi tylne. 

Przy użyciu systemu monitorowania Rittal CMC III (Computer Multi Control) lub inteligentnych listew PDU (Power Distribution Units) z możliwością rozbudowy o czujniki można monitorować wszystkie parametry szafy w prosty sposób przez przeglądarkę internetową. Integracja z systemem zarządzania budynkiem lub IT umożliwia monitorowanie infrastruktury rozdzielczej również na bardzo dużych obszarach i w budynkach. Przykładem są kliniki lub inne placówki świadczące usługi medyczne.

Do nowoczesnych biur i wielu innych przestrzeni

Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi drzwi, które są dostępne w wersji przeszklonej lub perforowanej, TX CableNet idealnie pasuje do nowoczesnych przestrzeni biurowych. Takie miejsca pracy, jak budynki przeznaczone do infrastruktury telekomunikacyjnej i IT o dużym zagęszczeniu, wielkopowierzchniowe biura, korytarze lub małe biura o mniejszym zagęszczeniu zasilania, z reguły dysponują podłogami podwójnymi lub podniesionymi.

Oprócz „koncepcji wodospadu” umożliwiającej łatwe prowadzenie kabli górą TX CableNet oferuje również możliwość łatwego wprowadzenia kabli od spodu szafy. W przypadku tego zastosowania wszystkie kable komponentów IT, na przykład komputerów stacjonarnych, telefonów lub drukarek – są prowadzone do pól krosowych, łączone przez switch i kierowane do centralnego serwera. Drzwi przeszklone TX CableNet umożliwiają przejrzysty wgląd do wnętrza szafy i pełną kontrolę nad wszystkimi komponentami.  

Opcjonalnie można je łatwo oraz bezpiecznie klimatyzować za pomocą dodatkowego modułu wentylatorowego w odpowiednio przygotowanej płycie dachowej. Moduł wentylatorowy zastępuje przy tym przeznaczone do tego celu zakryte wycięcie dachowe. Gdy z czasem wzrośnie liczba aktywnych komponentów, a przez to zapotrzebowanie na wystarczającą klimatyzację, można rozbudować moduł wentylatorowy o maksymalnie 3 wentylatory. Zabezpieczenie przed nieupoważnionym dostępem do szafy IT zapewnia opcjonalny uchwyt Komfort AX z zamkiem bezpieczeństwa.

Najważniejsze zalety szafy TX CableNet to…
• …wolna powierzchnia blachy perforowanej (około 78 proc.),
• …zmienne prowadzenie kabli w zależności od miejsca,
• …bezpieczne układanie kabli z boku z zachowaniem krytycznego promienia zgięcia,
• …prowadzenie kabli na „zasadzie wodospadu”: łatwe i bezpieczne prowadzenie okablowania przez dach – wygodne układanie zamiast przeciągania,
• …wygodny dostęp: łatwy montaż i demontaż ścian bocznych oraz drzwi zapewnia szybki dostęp do wnętrza obudowy,
• …przejrzyste i bogate portfolio z 13 wariantami szaf.

Kontakt dla partnerów:    

Rittal
ul. Krakowiaków 48, 02-255 Warszawa
tel.: 22 310 06 00
www.rittal.pl