O nagrodzeniu Piotra Bielińskiego tytułem Postać Rynku IT 2003 zadecydowali czytelnicy CRN Polska. Przede wszystkim docenili to, że 'stworzył najsilniejszą i największą firmę dystrybucyjną w Polsce’, 'działa z rozmachem’, 'jest odważny w interesach’ oraz 'ma sportowe podejście do walki z konkurencją’. Piotr Bieliński również w zeszłym roku otrzymał tytuł Postać Rynku IT. Przyznano go z podobnych jak teraz powodów: czytelnicy zauważyli, że 'konsekwentnie realizuje strategię firmy, dzięki czemu trafiła do ścisłej czołówki dystrybutorów w Polsce’.

Cieszę się, że dostałem to wyróżnienie drugi raz z rzędu – powiedział Piotr Bieliński. – Sportowy duch walki panuje nie tylko w naszej firmie, ale także poza nią. To właśnie kolarska grupa Action wygrała zeszłoroczny wyścig Tour de Pologne. Mamy nadzieję, że w tym roku zwycięży zarówno w Tour de Pologne, jak i w Wyścigu Pokoju, a Action utrzyma pozycję lidera branży.

Oprócz Piotra Bielińskiego nominowani do tytułu PRIT 2003 byli: Artur Bar, dyrektor ds. dystrybucji i programów partnerskich w Novellu, Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoftu, Marek Kobielski, prezes zarządu NextiraOne, Agnieszka Kowalska, dyrektor handlowy Asbisu, Tadeusz Kurek, prezes zarządu NTT System, Tomasz Nazaruk, prezes zarządu Ata-Int, Zbigniew Skotniczny, prezes zarządu Solideksu i Marek Sadowski, członek zarządu ABC Daty. Redakcja przyznała tytuł Zbigniewowi Skotnicznemu.

Uznaliśmy, że bezkompromisowość i odwaga w wyrażaniu opinii na temat drażliwych kwestii warta jest tytułu Postać Rynku IT. Zbigniew Skotniczny podczas wystąpienia na III Kongresie Informatyki Polskiej w czerwcu ubiegłego roku wypunktował choroby, jakie dręczą branżę IT. Jego zdaniem ich przyczyną jest korupcja. Szef Solideksu zdecydował się przerwać zmowę milczenia na ten temat. Odbierając nagrodę, nie potrafił ukryć wzruszenia.

Podziękował dziennikarzom za to, że nagłośnili jego słynne już wystąpienie na kongresie. Wyraził również wdzięczność tym ludziom z branży, którzy podzielili jego opinię. Mimo to – jak uważa Skotniczny – niewiele zmieniło się na lepsze. Szef Solideksu ponowił więc w czasie uroczystości wręczenia nagród swój apel wygłoszony na kongresie: – Tak dalej się nie da! Zróbmy coś z tym!