Dell Technologies, Iron Mountain, Meta i NTT System dołączają do Związku Cyfrowa Polska. Organizacja zrzesza firmy z sektora cyfrowego i nowych technologii działające na polskim rynku.

Meta ramach Cyfrowej Polski wesprze dalsze prace Komitetu ds. Metawersum (koncern jest inicjatorem powstania tego gremium, powołanego w czerwcu br.), a także włączy się w prace nad kwestiami wykorzystania sztucznej inteligencji. „Głęboko wierzymy w otwarte podejście do budowy cyfrowej przyszłości, w której technologie takie jak sztuczna inteligencja i metawersum pobudzają kreatywność i współpracę wielu środowisk – firm, przedsiębiorców, twórców, naukowców i administracji publicznej” – mówi Jakub Turowski, dyrektor ds. polityki publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej w Meta.

Dell Technologies podzieli się swoim doświadczeniem m.in. w zakresie cyfrowej transformacji edukacji. „Chcemy brać czynny udział zarówno w propagowaniu wiedzy na temat cyfryzacji, jak i w dyskusjach dotyczących możliwości rozwoju jakie dają nowe technologie” – podkreśla Tomasz Panufnik, Sales Director Public Sector, Dell Technologies Polska.

NTT System pomoże w realizowaniu zadań związanych z edukacją cyfrową. Firma należy do najbardziej doświadczonych polskich przedsiębiorstw w branży. „Uczestniczymy od blisko 35 lat w cyfrowej transformacji w naszym kraju, dlatego przystąpienie do Związku Cyfrowa Polska jest dla nas naturalnym, kolejnym krokiem w realizacji naszej misji” – komentuje Tadeusz Kurek, prezes NTT System.

Działania Cyfrowej Polski wesprze też Iron Mountain. To przedsiębiorstwo z centralą w USA, które specjalizuje się w zarządzaniu dokumentacją. Dlatego cyfrowy obieg informacji będzie najważniejszym tematem działań firmy w ramach związku branżowego. „Jako firma o globalnym zasięgu i z gromadzonym wiele lat know-how w zarządzaniu informacjami w biznesie dołożymy znaczącą cegiełkę do cyfrowej transformacji w Polsce” – zapowiada Marcin Drzewiecki, prezes Iron Mountain Polska.

Wraz z nowymi członkami Cyfrowa Polska zrzesza blisko 30 firm.