Na mocy nowej umowy dystrybucyjnej partnerzy Tech Daty z całego regionu, w tym z Polski, mogą uzyskać dostęp i tworzyć rozwiązania z użyciem okularów Glass Enterprise Edition 2.

Urządzenie zostało zaprojektowane do zwiększenia produktywności i komunikacji w czasie rzeczywistym dla profesjonalistów z różnych branż, którzy często potrzebują różnego rodzaju informacji i danych, np. w handlu, produkcji, opiece zdrowotnej, usługach serwisowych i innej aktywności w terenie czy też w logistyce.

Okulary zapewniają wyświetlaną na ekranie, aktywowaną głosem pomoc, umożliwiają dwukierunkową komunikację, szkolenie i rozwiązywanie problemów dzięki funkcji „zobacz, co widzę”.

Google Glass współpracują z różnym oprogramowaniem. Tech Data deklaruje, że może pomóc partnerom w tworzeniu niestandardowych rozwiązań spełniających specyficzne wymagania klientów końcowych, korzystając z portfolio oprogramowania i platformy Tech Data Software Store do udostępniania, licencjonowania i odnawiania.

Okulary działają z systemem Android Oreo. Wyposażono je w procesor Qualcomm Snapdragon XR1, 3 GB RAM i 32 GB pamięci flash. Mają wyświetlacz 640 x 360 pikseli RGB, kamerę 8 Mpix, łączność Wi-Fi w standardzie ac, Blutetooth 5.0, USB-C. Jest też dotykowy touchpad.

Za sprzedaż Glass Enterprise Edition 2 w Polsce odpowiada zespół Tech Data Mobile kierowany przez Business Unit Managera, Macieja Jarmińskiego.