Sygnity zapowiedziało, ze zamierza w całości spłacić zadłużenie objęte umową restrukturyzacyjną, zawartą w 2018 r. Wyemituje w tym celu obligacje.

Informuje, że pozyskane środki oraz gotówka wypracowana przez spółkę pozwolą na pełne zaspokojenie wierzycieli i zakończenie umowy restrukturyzacyjnej.

Spółka przekonuje, że takie rozwiązanie otworzy przed nią szereg możliwości dalszego rozwoju.

Umowa restrukturyzacyjna obejmuje porozumienie z wierzycielami w sprawie długoterminowej restrukturyzacji zadłużenia Sygnity. Została zawarta w kwietniu 2018 r. z bankami i obligatariuszami. Kontrakt pomógł spółce wyjść z dołka po słabym poprzednim roku finansowym (2016/2017).

Emisja warta 54 mln zł

Porozumienie rozwiązujące umowę restrukturyzacyjną obejmuje zgodę wierzycieli Sygnity na emisję obligacji oraz wcześniejszą spłatę zobowiązań wynikających z umowy, pod warunkiem, że dojdzie do tego nie później niż 30 czerwca 2021 r.

Po spłacie i spełnieniu pozostałych warunków wynikających z porozumienia umowa restrukturyzacyjna przestanie obowiązywać.

Wartość nominalna emisji to 54 mln zł, a okres finansowania przewidziano na 3 lata. Emisja zostanie objęta przez dwa wskazane podmioty – wśród nich obecnego akcjonariusza Sygnity.

To, że obligacje zostaną objęte przez dwóch dotychczasowych wierzycieli, w tym jednego z akcjonariuszy spółki, to jasny sygnał ich zaufania do spółki”– twierdzi Inga Jędrzejewska, dyrektor finansowa i członkini zarządu Sygnity.

„Sygnity może zakończyć okres restrukturyzacji oraz jako w pełni zdrowy podmiot funkcjonować na rynkach finansowych” – dodaje.

Mniej obowiązków, niższe koszty

Jak wyjaśnia CFO, zakończenie umowy restrukturyzacyjnej oznacza zniesienie wielu ograniczeń i zdejmuje też ze spółki szereg obowiązków związanych z obsługą takiej umowy, co zmniejszy koszty.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach spółka zakończyła ugodą spór z Fast Enterprises.

Sygnity utrzymuje, że sprawne rozwiązanie kluczowych dla spółki kwestii umożliwi przyspieszenie rozwoju, pozyskanie nowych partnerów oraz uruchomienie nowych inwestycji kapitałowych oraz w nowe produkty.

W planie modernizacja portfolio

Mamy wiele pomysłów na uzupełnienie oferty produktowej Sygnity. Rozwiązania, które obecnie posiadamy, pozwalają nam na uzyskiwanie wysokich marż w segmentach rynku, gdzie od lat mamy bardzo silną pozycję. Aby jednak szybko odświeżyć i zdywersyfikować portfolio, chcemy zmodernizować wybrane produkty spółki, korzystając z gotowych komponentów oprogramowania oferowanych przez światowych liderów technologicznych branży IT” zaznacza Mariusz Jurak, wiceprezes Sygnity.

Niedawno Sygnity ogłosiło rozpoczęcie współpracy z Adobe. Zapowiedziano kolejne strategiczne partnerstwa.

Oferta dla przedsiębiorstw i podmiotów publicznych

„Chcemy być organizacją, której oferta produktowo-usługowa zaspakaja istotne potrzeby klientów zarówno komercyjnych, jak i publicznych” – podsumowuje prezes Sygnity, Bogdan Zborowski.