Sophos ogłosił przejęcie Rook Security, amerykańskiej spółki, która była pionierem usług typu MDR (Managed Detection and Response). Ułatwiają one wykrywanie złośliwego oprogramowania, anomalii w sieci i naruszeń bezpieczeństwa, jednocześnie pomagając w szybkiej neutralizacji i eliminacji zagrożeń. Finansowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Sophos zapowiada stworzenie usług MDR, które będą oferowane poprzez partnerów. Planuje połączenie swojej technologii zsynchronizowanego bezpieczeństwa oraz portfolio produktowego z całodobowymi usługami dla klientów korzystających z MDR.

Maciej Kotowicz, Channel Account Executive w Sophos, przekonuje, że w ramach MDR partnerzy Sophos będą w stanie zapewnić eksperckie usługi firmom różnej wielkości w zakresie wykrywania zagrożeń i reagowania na incydenty.

„Przedsiębiorstwa muszą monitorować i zarządzać działaniami w obrębie sieci przez całą dobę. Niestety, wiele z nich nie ma odpowiedniej wiedzy, nie jest na bieżąco z rynkiem lub nie zatrudnia wewnętrznych zespołów bezpieczeństwa, które mogłyby wesprzeć optymalną konfigurację i zarządzanie ochroną cyfrową przez 24 godziny na dobę” – twierdzi Maciej Kotowicz.

Według prognozy Technavio z ub.r., w latach 2018 – 2022 przychody z usług MDR będą zwiększać się na świecie średnio o 23 proc. co roku. Jednym z głównych czynników wzrostu ma być coraz szersze wykorzystanie usług hostingowych, a także rozwój Internetu rzeczy.