Also łączy kompetencje z Ionos, koncernem specjalizującym się w usługach chmurowych i hostingu, należącym do niemieckiej grupy United Internet. W ramach sojuszu międzynarodowy dystrybutor oferuje poprzez Also Cloud Marketplace usługi IaaS Ionosa. Są one dostępne dla partnerów Also i ich klientów we wszystkich krajach europejskich, w których działa dystrybutor. Ionos koncentruje się na niestandardowych usługach dostosowanych do potrzeb konkretnych organizacji, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Resellerzy i klienci końcowi mogą zdecydować, czy wolą korzystać z usług IaaS od dostawcy z siedzibą w Niemczech.

„Ionos z ponad trzema milionami klientów z sektora MŚP jest idealnym partnerem dla dalszego rozwoju w ścisłej współpracy z kanałem sprzedaży, szczególnie w naszym segmencie klientów końcowych małych i średnich firm” – mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.  

Ionos (Ionos by 1&1) obsługuje 10 centrów danych z 90 tys. serwerów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ma 8 mln klientów na świecie, zarządza 12 mln domen. Marka 1&1 powstała w 1988 r.

„Wybraliśmy Also jako naszego pierwszego dystrybutora, ze względu na wyróżniający się technicznie Marketplace oraz jego międzynarodowy zasięg” – wyjaśnia dyrektor generalny Ionos, Achim Weiß.