Paweł Rybak został Chief Commercial Officer w Shoper. Będzie odpowiedzialny za strategię sprzedaży, partnerstwa biznesowe i wsparcie rozwoju użytkowników platformy.

Paweł Rybak to wieloletni prezes i współtwórca Sunrise System – dostawcy usług marketingu internetowego (SEO i SEM) dla małych i średnich firm w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach koncernu medialnego Bauer był również odpowiedzialny za kierowanie jednostką biznesową SEO, zrzeszającą 5 polskich agencji SEO/SEM (Artefakt, Grupa Tense, Semahead, Sunrise System, Widzialni.pl). Ma wykształcenie ekonomiczne, informatyczne, finansowe, a także tytuł Executive MBA na uniwersytecie Aalto University w Helsinkach.

Doświadczony specjalista dołączył do kadry kierowniczej Shopera niedługo po objęciu sterów tego biznesu przez Marcina Kuśmierza, który wcześniej przez 13 lat był szefem home.pl.

Jak deklaruje prezes, Shoper buduje „jedną z najbardziej innowacyjnych platform e-commerce dla MŚP w Europie”. Celem jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy na kontynencie.