Marcin Kuśmierz został prezesem Shoper.pl. Dotychczas przez ponad 13 lat, od 2007 r. był związany z home.pl i międzynarodową grupą IONOS (po przejęciu przez nią polskiej spółki w 2016 r.) jako prezes zarządu, odpowiedzialny za rozwój biznesu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

„Będziemy rozwijać ofertę usług dla profesjonalnych sprzedawców internetowych, oferując im kompletny ekosystem, a także rozwijać partnerstwa z globalnymi liderami branży e-commerce. Naszą ambicją jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy na rynku europejskim” – deklaruje Marcin Kuśmierz.

Rozwiązania e-commerce dla MŚP pod marką Shoper są na rynku od 2005 r., a od 2018 r. dla dużych sprzedawców internetowych.

W 2019 r. krakowska spółka Dreamcommerce, która jest dostawcą oprogramowania Shoper, osiągnęła przychody w wysokości 27,8 mln zł oraz zysk netto w wysokości 4,8 mln zł. Wobec 2018 r. (odpowiednio 20,5 mln zł oraz 4 mln zł) nastąpił wzrost.

Marcin Kuśmierz ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży e-commerce i IT. Przed przejściem do home.pl był związany z ITI, m.in. jako dyrektor usług mobilnych w TVN. Na początku kariery kierował spółką emedia. Zasiada m.in. w radzie nadzorczej Acronisa i Cloudblue.

W 2019 r. home.pl pod kierownictwem menedżera osiągnął 121,8 mln zł obrotów i 47,5 mln zł zysku netto, co daje rentowność bliską 40 proc.

Krzysztof Krawczyk zostaje w zarządzie

Założyciel firmy i dotychczasowy prezes, Krzysztof Krawczyk, objął funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za rozwój głównych produktów, m.in. oprogramowania sklepu internetowego. Zapowiada znaczący wzrost inwestycji w rozwój platformy technologicznej i pozyskanie kolejnych specjalistów e-commerce.