W Sferisie do zmian w zarządzie doszło cztery miesiące temu, kiedy to Michał Iwanciw, który przez 6 lat był prezesem, według spółki podjął decyzję o rozwoju kariery poza grupą Action. Obecnie jest dyrektorem sprzedaży i zakupów w Allegro. Stery w Sferisie przejął dotychczasowy wiceprezes, Dariusz Kędziora, a wiceprezesem została Izabela Rutowicz, główna księgowa i dyrektor finansowy. 

Według danych Sferisu na koniec października br. większość salonów sieci stanowią sklepy partnerskie – jest ich 70, podczas gdy własnych salonów – 17. Do tego dochodzi 27 „wysp” – stoisk znajdujących się głównie w centrach handlowych. Oznacza to, że sieć w ciągu minionego roku wyraźnie się zmniejszyła – w końcu III kw. 2014 r. liczyła 212 punktów sprzedaży, w tym 159 salonów partnerskich, 20 własnych oraz 33 „wyspy”.

Dariusz Kędziora deklaruje, iż spółka jest otwarta na resellerów zainteresowanych współpracą.

– Cennym elementem strategii jest rozwój firmy poprzez program partnerski – zapewnił szef spółki. Informuje, że Sferis chce wykorzystać zalety modelu sprzedaży omni channel (wszechkanałowości), to jest synergię sklepu internetowego sferis.pl, salonów stacjonarnych, własnych i partnerskich. Podstawą oferty detalisty pozostaje sprzęt IT, RTV i AGD oraz akcesoria, istotną rolę odgrywają produkty do inteligentnego domu oraz dla graczy. Spółka rozwija także usługi z operatorami sieci komórkowych i telewizji. 

Prezes pytany o rolę Sferisu w strategii Actionu, zauważył, że detalista pozwala rozpoznać zjawiska zachodzące na rynku.

– Spółka jest kopalnią wiedzy o mechanizmach rządzących rynkiem końcowym, to papierek lakmusowy zmian. Dzięki temu możemy w odpowiednio krótkim czasie stworzyć atrakcyjną ofertę dla innych kanałów sprzedaży w Action – zapewnił Dariusz Kędziora.