Rośnie biznes aplikacji mobilnych
W ciągu roku liczba osób zaangażowanych w biznes związany z 'apps' wzrosła w UE o ponad 20 proc. – wynika z danych Vision Mobile. Sprzedaż również jest coraz większa.
Według firmy badawczej produkcja “apps”, czyli aplikacji mobilnych (w tym związanych z Internetem Rzeczy), to szybko rosnący przemysł – w Unii Europejskiej w tym biznesie pracuje obecnie ok. 670 tys. osób (przy tworzeniu i dystrybucji aplikacji oraz związanych z nimi produktów i usług). To o 26 proc. więcej niż w 2013 r. Vision Mobile szacuje, że w 2014 r. biznes związany z „apps” wniesie 16,5 mld dol. do produktu brutto UE. Na całym świecie przychody z aplikacji i usług mają wynieść 86 mld dol., co w porównaniu z 2012 r. oznacza roczny wzrost na poziomie 12 proc. Spada jednak udział Europy (19 proc. światowych przychodów w br.) na rzecz azjatyckich wytwórców. W Europie przychody w 2016 r. mają sięgnąć 58 mld dol. Zdaniem analityków sprzedaż „apps” w najbliższych latach będzie rosnąć w 5 obszarach: aplikacje dla różnych branż, „apps” związane z produktywnością, mobilne rozwiązania SaaS, aplikacje na indywidualne zamówienie oraz oprogramowanie do zarządzania urządzeniami i aplikacjami mobilnymi.
Podobne aktualności
Unijny akt w sprawie danych: szansa czy zagrożenie dla polskich firm?
Ponad połowa polskich firm nie jest przygotowana do wdrożenia rozwiązań wymaganych przez unijny akt w sprawie danych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Hewlett Packard Enterprise (HPE) przez YouGov.
Obszary biznesu, na które wpłynie GenAI
Globalne badanie wśród nabywców technologii pokazały, że podejmowanie decyzji technologicznych, systemy finansowe i operacyjne oraz zaangażowanie, doświadczenie i wsparcie klienta to trzy obszary biznesowe, w których generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) najbardziej wpłynie na przyszłą konkurencyjność organizacji i model biznesowy.
Biznes MSP w 2024 r.
Dostawcy usług IT oczekują, że 44 proc. przychodów w 2024 roku będzie pochodzić z usług zarządzanych o charakterze cyklicznym. To wzrost w stosunku do roku 2023 o 10 proc.