Comp otrzyma od ministerstwa zamówienie obejmujące „zakup i dostawę licencji dla oprogramowania wraz ze wsparciem technicznym na potrzeby rozbudowy posiadanej i eksploatowanej infrastruktury wirtualizacyjnej”. Chodzi m.in. o rozbudowę oprogramowania do wirtualizacji zasobów, typ OP1 – VMware z licencjami i wsparciem producenta na 3 lata. Wymagane jest dostarczenie licencji wieczystych na oprogramowanie serwerów ministerstwa. Comp zajmie się także rozbudową oprogramowania do monitorowania zasobów IT za pomocą systemu  Microsoft System Center 2007R2/2012, typ OP2 – Veeam Management Pack for VMware, ze wsparciem producenta na 3 lata (24/7).

Oferta Compa o wartości 2,27 mln zł okazała się najtańsza spośród pozostałych zgłoszonych. Do przetargu stanęli jeszcze APN Promise (wartość oferty – 2,36 mln zł), Sansec (2,34 mln zł), S&T Services (2,5 mln zł). Przetarg ogłoszono w końcu lipca br. 

Ponadto w resorcie ogłoszono m.in. przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie 11 kopiarek wraz z obsługą serwisową tych urządzeń biurowych w okresach ich gwarancji (oferty można składać do 17 października) oraz na dostawę dysków SSD do macierzy HDS Virtual Storage Platform o szacunkowej wartości 1 mln zł netto. Oferty są przyjmowane do 24 listopada.

W przetargu w MSW, ogłoszonym w końcu sierpnia, chodziło o dostawę 140 zestawów komputerowych (w tym 40 z 3-letnią gwarancją), 20 notebooków z matrycą 15,6 cala i 10 komputerów All in One w rozmiarze 19-21 cali. Do przetargu zgłosiło się 6 firm – Cezar z Radomia (wartość oferty 480 tys. zł), Helica z Warszawy (413,9 tys. zł), Henwar z Warszawy (450 tys. zł), Innovation in Technology z Kołobrzegu (427,5 tys. zł), Logon z Bydgoszczy (400,5 tys. zł), PRZP Systemy Informatyczne z Połańca (386,8 tys. zł). Oferty Cezara, Innovation, Logona i PRZP zostały odrzucone na podstawie art. 89 ust.1 pkt. 2 ustawy prawo zamówień publicznych (treść oferty nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Tym samym zwycięzcą przetargu został Henwar.