W grudniu ub.r. Prokuratura Krajowa ogłosiła przetarg na rozbudowę i odnowienie wsparcia serwisowego systemu bezpieczeństwa organów ścigania, który został oparty na rozwiązaniach Cisco.

Wybrany przedsiębiorca będzie przez 3 lata świadczył usługi serwisu gwarancyjnego. Ma także dostarczyć i wdrożyć sprzęt z oprogramowaniem, zająć się rekonfiguracją i szkoleniami.

Jedyną ofertę złożyło S&T Poland o wartości 7,39 mln zł.

Kryteria wyboru to cena (60), termin realizacji wdrożenia (25), czas usunięcia awarii (10) oraz czas usunięcia usterki (5).

S&T Poland zadeklarował czas usunięcia awarii w ciągu 2 godz. Proponowany termin realizacji wdrożenia to 10 dni.

Lista zadań dla wykonawcy

Usługa serwisowa obejmie sprzętowe firewalle Cisco ASA5506-X, ASA5516-X i ASA5545-X, działające zarówno w oddziałach Prokuratury Krajowej jak i w prokuraturach okręgowych i rejonowych w różnych regionach (białostockim, gdańskim, lubelskim, łódzkim, warszawskim, wrocławskim, poznańskim, rzeszowskim, szczecińskim).

Rozwiązania Cisco zabezpieczają także m.in. IPN oraz Centralny Zarząd Służby Więziennej. Specyfikacja wymienia w sumie ponad 400 numerów seryjnych.

Powierzone zadania dotyczą też rozbudowy Cisco Firepower Management Center 4000 Chassis, odnowienie usługi serwisowej i licencji dla Cisco Security Manager oraz dla systemu monitorowania sieci i korelacji logów SolarWinds.

Wykonawca ma ponadto rozbudować serwer Cisco UCS C240 o karty FiberChannel i przedłużyć usługę serwisową wraz z wymaganymi licencjami.

Oczekiwana jest także rekonfiguracja posiadanego przez prokuraturę środowiska opartego na VMware.