Pełnomocnik nazwa.pl zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marcina Kuśmierza, prezesa home.pl. Wskazuje na przestępstwo zniesławienia, polegające na pomówieniu spółki (art. 212 § 2 kodeksu karnego). Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Nazwa.pl zarzuca prezesowi home.pl. rozpowszechnianie "nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości pod adresem spółki".

Dodatkowo nazwa.pl złożyła w sądzie pozew przeciwko Marcinowi Kuśmierzowi o naruszenie dóbr osobistych.

Konflikt między największymi graczami na polskim rynku hostingowym zaczął się w maju br. od rezygnacji nazwa.pl ze świadczenia usługi e-sklepów.

Spółka tłumaczyła ten krok niską rentownością tej działalności, koniecznością dostosowania do zmian RODO oraz dominacją dużych graczy na rynku e-commerce, co ogranicza możliwości rozwoju mniejszych podmiotów.

Decyzja, a zwłaszcza jej uzasadnienie oburzyło konkurentów, którzy twierdzili, że nazwa.pl wprowadza rynek w błąd i obniża zaufanie do firm z branży, by przykryć własne problemy.

Wymiana oświadczeń i komentarzy była coraz ostrzejsza. W lipcu nazwa.pl pozwała home.pl, zarzucając spółce rozpowszechnianie nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości, które naruszają dobre imię spółki.

Teraz personalnie nazwa.pl skierowała doniesienie do prokuratury dotyczące prezesa home.pl. Marcin Kuśmierz stwierdził w lipcu br., pytany o działania nazwa.pl, że "widać w ostatnich latach zadyszkę w rozwoju i rosnące problemy operacyjne tej firmy. Niestety ofiarami stali się klienci i jej pracownicy". Określił również ostatnie posunięcia nazwa.pl "rozmową z przystawionym pistoletem do skroni klienta".