Do rady nadzorczej Passusa dołączyli Kamil Jastrzębski i Robert Reiwer.

Kamil Jastrzębski jest prawnikiem i certyfikowanym doradcą podatkowym. Posiada kompetencje z zakresu IT, finansów, restrukturyzacji przedsiębiorstw i rynku nieruchomości. Obecnie jako Tax Group menedżer w Asseco South Eastern Europe odpowiada za zarządzanie kwestiami podatkowymi, związanymi z międzynarodową działalnością firmy. Doświadczenie zdobywał m.in. w CPI Property Group i Immofinanz group, TPA Baker Tilly i Deloitte.

Robert Reiwer ma 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami, kontrolingu, zarządzaniu ryzykiem i doradztwie finansowym. Ponosił odpowiedzialność za wyniki finansowe firm generujących przychody od 50 mln dol. do 2,2 mld dol. i przyczynił się do poprawy kluczowych wskaźników o 25-30 proc. – zapewnia Passus. Robert Reiwer w swojej karierze pracował w korporacjach takich jak CocaCola, Huawei, Goodyear, Diebold Nixdorf, Nat West Group.

Rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej w dn. 29.11.23 złożył Jacek Czykiel, specjalista od finansów, CFO w Beijer Ref Polska (branża chłodnicza i klimatyzacyjna).

W skład rady nadzorczej Passusa wchodzą obecnie: Paweł Misiurewicz (przewodniczący), Jacek Figuła (wiceprzewodniczący) oraz członkowie rady: Philippe Pascal Rene Gautier, Kamil Jastrzębski, Robert Reiwer, Łukasz Żuk.

Passus to warszawski integrator i producent oprogramowania. Po 3 kwartałach 2023 r. grupa wypracowała 38,5 mln zł przychodów, nieco więcej niż przed rokiem (37,7 mln zł). Miała 3,3 mln zł straty netto dla akcjonariuszy, wobec 0,3 mln zł zysku w ub.r.