Jacek Łęgiewicz został wiceprezesem Związku Cyfrowa Polska. Dotychczas, od 2017 r., pełnił funkcję członka zarządu. W organizacji branżowej zasiada z ramienia Samsung Electronics Polska, gdzie jest dyrektorem ds. korporacyjnych. W Samsungu jest od 10 lat, odpowiadał też za współpracę z sektorem publicznym. Wcześniej był w IBM.

W nowej roli wesprze prezesa Michała Kanownika w kierowaniu pracą Związku Cyfrowa Polska i włączy się w projekty związane z transformacją cyfrową polskich firm, w tym we wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa, jak i w rozwoju wiedzy o higienie cyfrowej w społeczeństwie.

W czasach, gdy nowe technologie rewolucjonizują naszą pracę, musimy edukować przedsiębiorców, przedstawicieli administracji państwowej, a także obywateli w dziedzinie cyfryzacji. Zrozumienie technologii to klucz do jej efektywnego i bezpiecznego wykorzystania” – podkreśla Jacek Łęgiewicz.

Jednym z jego priorytetów będzie również angażowanie branży w działania, jak to określono, na rzecz budowy demokratycznego i egalitarnego rynku cyfrowego. W jego opinii również na niej spoczywa odpowiedzialność za wsparcie zrównoważonego rozwoju społeczeństwa.

Jacek Łęgiewicz jest aktywny w samorządzie gospodarczym branż elektroniki i IT od 2005 r. Obecnie jest także wiceprzewodniczącym Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

To ekspert, który doskonale zna polską branżę cyfrową, jej wyzwania i potrzeby. Dziś, w dobie dynamicznego rozwoju tego sektora, potrzebujemy właśnie takich przedstawicieli, którzy pomogą wzmocnić głos branży w kraju, a także włączyć sektor w prace na rzecz cyfrowych zmian o charakterze gospodarczym i społecznym” – komentuje Michał Kanownk.

Obecnie we władzach organizacji zasiada jeszcze dwóch członków zarządu: Marta Kokoszka z Amazon Web Services oraz Włodzimierz Ossowski z Action.