Aplikacja udostępnia gotowe szablony graficzne i widgety. Zawartość, układ i kolorystyka serwisu mogą być modyfikowane. Użytkownicy otrzymują dostęp do zestawień zamówień w e-sklepie. Dzięki integracji z programem Subiekt InSERT-u wybrane towary i usługi z systemu handlowego automatycznie pojawiają się w sklepie utworzonym z pomocą vendoro, a każde złożone zamówienie trafia do Subiekta. Nowa aplikacja na bieżąco synchronizuje stany magazynowe z dostępnością produktów w e-sklepie. Wszystkie dane dotyczących towarów, łącznie z opisami i zdjęciami, można przechowywać w bazie danych Subiekta. Vendero umożliwia wybór różnych form płatności.

Aplikacja jest dostępna w abonamencie rocznym, zarówno w wersji pudełkowej – dla sklepu do 1 tys. produktów, jak i w wersji elektronicznej – dla firmowego serwisu, witryny z ofertą 1 tys. lub 3 tys. produktów, sklepu z 1 tys. lub 3 tys. produktów. Posiadacze aktywnego abonamentu Subiekta nexo lub GT mogą bezpłatnie skorzystać z firmowego serwisu WWW.

Przykładowe ceny netto programu: sklep z 3 tys. produktów dla posiadaczy abonamentu na Subiekta – 299 zł w promocji do 30.06.2015 r., cena standardowa – 449 zł; sklep z 3 tys. produktów dla klientów, którzy nie mają abonamentu na Subiekta – odpowiednio 449 zł i 549 zł.