Positive Power, spółka zależna z grupy Indata z siedzibą w Gliwicach, złożyła wniosek o upadłość w miejscowym sądzie – poinformował zarząd Indaty S.A. Positive Power to spółka software'owa zajmująca się wdrożeniami rozwiązań mobilnych, platform e-commerce i systemów B2B oraz outsourcingiem tworzenia aplikacji.

Positive Power działa od 2002 r. Ze struktur firmy w 2005 r. wyodrębniono spółkę mailPro (e-mail marketing), a w 2011 r. Invisio (marketing w wyszukiwarkach). W 2013 r. powołano Positive Technology konsolidujące te organizacje, które rok później stało się także częścią grupy Indata.

W połowie marca Indata S.A. oraz jej katowickie spółki zależne Indata Cities oraz Indata Utilities złożyły wnioski o upadłość.

Powodem były problemy z płynnością finansową i regulowaniem zobowiązań. Spłaty długów domagają się banki i obligatariusze.

Ostatnio bank Millenium zażądał od Indata S.A. zapłaty 8,2 mln zł, w tym 3,5 mln zł z tytułu kredytu parasolowego oraz 4,7 mln zł w związku z kredytem rewolwingowym. Oba przyznano Indacie w 2016 r. Bank dał spółce 3 dni na uregulowanie zobowiązań. Informację o wezwaniu do zapłaty Indata podała 16 kwietnia.