Spółka z grupy Euvic, eo Networks, zainwestuje w gdański software house Hand2band. Firma pod koniec ub.r. miała na pokładzie ponad 100-osobowy zespół, a w tym zakłada jego dwukrotne powiększenie (obecnie ma ponad 120 fachowców). Wartość transakcji nie została ujawniona.

Hand2band działa od 6 lat, jak podaje ma 180 partnerów i zrealizował ponad 165 projektów. Specjalizuje się m.in. w projektach medtech, greentech, bezpieczeństwie pracy, w branżach FMCG i e-commerce.

Inwestycja oznacza praktycznie podwojenie zespołu programistów eo Networks. Przejęcie tej spółki w 2021 r. było dla grupy Euvic wzmocnieniem zespołu programistycznego oraz filaru Infrastruktura IT.

Eo Networks ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju oprogramowania, a także wsparcia i serwisowania sprzętu oraz infrastruktury IT dla największych podmiotów, nie tylko w Polsce.

W ub.r. eo Networks kupiła udziały w Tekker, start-upie który zbudował platformę wspierającą procesy zamawiania i wykonywania terenowych usług profesjonalnych.

Będą kolejne przejęcia

„Inwestycja eo Networks w Hand2band jest konsekwentną realizacją strategii rozwoju Grupy Euvic, według której spółki wchodzące w jej skład będą inwestowały w kolejne podmioty i aktywnie angażowały się w konsolidację rynku IT w Polsce” – zapowiada Wojciech Wolny, przewodniczący rady nadzorczej eo Networks i założyciel Grupy Euvic.

Amadeusz Kordasiński, założyciel i jeden z głównych udziałowców Hand2band, liczy na przyspieszenie wzrostu spółki i ekspansję geograficzną dzięki dołączeniu do grupy Euvic. Jest ona obecnie jedną z największych grup kapitałowych IT w Polsce. Tylko w 2021 r. dołączyło do niej 8 podmiotów. Obecnie zatrudnia ponad 5 tys. specjalistów, a w ub.r. spółki z grupy łącznie wypracowały blisko 1 mld zł przychodów.

„Dostrzegliśmy potencjał związany z inwestowaniem w nowe spółki, które mogą uzupełniać nasze kompetencje i jednocześnie korzystać z naszych doświadczeń. Sięgamy w tym zakresie po pomoc i doświadczenie Euvic– mówi Błażej Piech, prezes eo Networks.