Euvic kupił 10,7 proc. akcji eo Networks. Obecnie posiada 11,91 proc. udziału w kapitale spółki jak i w liczbie głosów. Giełdowa wycena przejętego pakietu to ponad 1,7 mln zł. Sprzedającym papiery była spółka Seka.

Głównym udziałowcem eo Networks poprzez kontrolowany podmiot oraz bezpośrednio jest prezes Błażej Piech.

Eo Networks działa od 2001 r. w Polsce i krajach UE. Zatrudnia ponad 200 specjalistów od budowy oprogramowania oraz 150 serwisantów. Specjalizuje się w tworzeniu i utrzymaniu rozwiązań software’owych oraz usługach serwisowych dla firm i jednostek publicznych. Oferuje usługi budowy rozwiązań, portali, systemów transakcyjnych, narzędzi komunikacyjnych, architektury informacji i zarządzania treścią, a także systemów CRM i ERP.

Firma zajmuje się również m.in. outsourcingiem kadr IT. W rozstrzygniętym niedawno wartym 90 mln zł przetargu na tzw. body leasing specjalistów dla Ministerstwa Finansów wśród wybranych jest eo Networks, jak również Euvic.

W październiku br. prezes Euvic Wojciech Wolny poinformował, że grupa informatyczna zamierza wejść na giełdę i rozmawia ze spółkami notowanymi na GPW.

Euvic niedawno przejął spółkę ClickAd, specjalizującą się w marketingu cyfrowym.

Przejęcia są elementem strategii rozwoju grupy.