Według informacji od producenta wydajność wymiennych modułów z materiałem eksploatacyjnym pozwala wydrukować do 75 tys. str. w odcieniach szarości lub kolorze. Rozwiązanie RIPS działa w modelach WorkForce Pro WFR5190DTW, WFR5690DTWF, WFR8590DTWF, WFR8590D3TWFC. Urządzenia są wyposażone w głowice Epson PrecisionCore. Użytkownicy mogą korzystać z różnych opcji łączności – przez Ethernet, USB, sieć bezprzewodową 802.11 b/g/n2 oraz z funkcji WiFi Direct, która ułatwia drukowanie z tabletów i smartfonów. Maszyny umożliwiają także zdalne drukowanie i konfigurację. Można zastosować niestandardowe ustawienia do wielu drukarek jednocześnie. Urządzenia są kompatybilne z popularnymi protokołami zabezpieczeń, które ochronią poufne dokumenty, a także z językami PCL3 i Adobe PostScript. W pakiecie jest oprogramowanie Document Capture Pro, które można zintegrować w procesach zarządzania dokumentami i usługach chmurowych.

Modele WFR5190DTW (kolorowa drukarka A4) i WFR5690DTWF (kolorowa drukarka A4, skaner, kopiarka i faks) pracują z szybkością do 34 str./min w druku monochromatycznym oraz do 30 str./ min w kolorze. Ich maksymalne miesięczne obciążenie wynosi 45 tys. str. Standardowo są wyposażone w podajniki mieszczące 580 arkuszy. Według producenta pojemnik z czarnym atramentem pozwala na wydrukowanie do 75 tys. str., z kolorowym – do 50 tys. str.

Z kolei modele WFR8590DTWF i WFR8590D3TWFC to kolorowe drukarki A3 z funkcją skanera, kopiarki i faksu. Drukują z szybkością do 34 str./min w czerni i 30 str./ min w kolorze. Według producenta pojemnik z czarnym atramentem umożliwia wydrukowanie do 75 tys. str. Tyle też wynosi maksymalne miesięczne obciążenie urządzeń. Pojemność podajników w wersji standardowej to 831 arkuszy. Model WFR8590D3TWFC ma dwie dodatkowe kasety na 500 arkuszy papieru.

Nowe maszyny WorkForce Pro są już w sprzedaży resellerskiej. Ich ceny są ustalane indywidualnie.