Dion Weisler wzmocnił kierownictwo Intela jako niezależny dyrektor i członek komitetów ds. wynagrodzeń oraz finansów. Poprzednio był CEO HP Inc.

Świeżo powołany dyrektor zapowiedział, że pomoże Intelowi w ekspansji na nowe rynki. Zauważa, że koncern zmienia się, by monetyzować nowe rynki napędzane przez dane i analitykę. Prezes Intela Omar Ishrak docenia natomiast, że były szef HP wnosi "bogactwo wiedzy technicznej łączącej klienta, chmurę i sieci".

Zwraca również uwagę, że ciągu ostatnich dwóch lat Intel dokonał znaczących zmian w radzie dyrektorów, skracając średnią kadencję, dodając krytyczne umiejętności i zwiększając różnorodność kierownictwa. Prezes zapowiedział poszerzanie rady o kolejnych dyrektorów (obecnie jest ich 10, w tym 4 niezależnych), ze szczególnym naciskiem na zróżnicowanie rasowe i etniczne.

Dion Weisler był CEO HP Inc. od 2015 r. W sierpniu 2019 r. zapowiedział odejście. Zrezygnował tłumacząc tę decyzję zdrowiem rodziny, natomiast do maja 2020 r. pozostał w radzie dyrektorów HP. Obecnie jest także członkiem rady dyrektorów dostawcy sprzętu do laboratoriów Thermo Fisher Scientific oraz firmy wydobywczej BHP.

Wcześniej Weisler pełnił także funkcje kierownicze w HP (przed podziałem firmy), w Lenovo, Telstra (firma telekomunikacyjna) oraz w Acerze.

Intel w I kw. 2020 r. mimo koronawirusa przekroczył oczekiwania analityków, zwiększając sprzedaż o 23 proc. rok do roku. Biznes skoncentrowany na danych (jak grupa data center, pamięci) urósł o 33 proc. (podczas gdy biznes PC – o 14 proc.).