Beyond.pl zawarła umowę partnerską z Hewlett Packard Enterprise. Uruchomi usługi chmurowe oparte na HPE GreenLake.

W ramach strategicznej umowy o współpracy HPE autoryzowała obiekty data center Beyond.pl do kolokowania HPE GreenLake dla klientów amerykańskiej firmy.

Klienci korzystający z oferty HPE poprzez Beyond.pl będą rozliczani w modelu pay per use (opłata za rzeczywiste użycie), uzyskają dostęp on-demand do mocy obliczeniowej i pamięci masowej. GreenLake obejmuje m.in. takie usługi jak moc obliczeniowa w chmurze, pamięć masowa, zarządzanie kontenerami, ochrona danych, sieci, SAP HANA, infrastruktura VDI, maszyny wirtualne. HPE i Beyond.pl mają też zapewnić klientom wsparcie u usługi zarządzane.

Jak informuje Beyond.pl, operator zapewnia dostępność usług na poziomie 99,995 proc. przy maksymalnym czasie potencjalnego przestoju 26 minut rocznie w centrum danych zgodnym ze standardami ANSI/TIA-942 Rated 4. Centrum danych zasilane wyłącznie zieloną energią cechuje wskaźnik efektywności energetycznej PUE 1,2.

Celem HPE jest zaoferowanie całego portfolio w modelu usługowym już w 2022 r. Według danych HPE z III kw. finansowego, zamówienia w GreenLake w kanale sprzedaży wzrosły globalnie o ponad 60 proc., a liczba partnerów o blisko 70 proc.

W ub.r. Beyond.pl informował o inwestycji w rozbudowę kampusu data center w Poznaniu, które zwiększy 5-krotnie swoją docelową moc.

W lutym br. Beyond.pl ogłosił strategiczne partnerstwo z Pure Storage, amerykańskim producentem macierzy all-flash. Firmy uruchamiają usługi Disaster Recovery as a Service.