Barracuda Networks zmieniła właściciela. Dostawcę rozwiązań cyberbezpieczeństwa przejęła firma inwestycyjna KKR. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Nieoficjalnie mówiło się o kwocie ok. 3,8 mld dol. Dotychczas Barracuda należała do korporacji inwestycyjnej Thoma Bravo, która kupiła ją w 2017 r. za 1,6 mld dol.

Barracuda dostarcza chmurowe rozwiązania chroniące pocztę, sieci, aplikacje i dane, koncentrując się na małych i średnich przedsiębiorstwach. Jak podaje, ma ponad 200 tys. klientów na całym świecie. Według KKR ostatnio roczne przychody dostawcy przekroczyły 500 mln dol.

Nowy właściciel zapowiada rozwój portfolio Barracudy i ekspansję na rosnących rynkach jak MDR (zarządzane wykrywanie i reagowanie), XDR (rozszerzone wykrywanie i reagowanie) oraz SASE (bezpieczny dostęp do usług brzegowych).

Według Gartnera rynek bezpieczeństwa cyfrowego będzie rósł średnio o 10 proc. co roku do 2025 r. Firmy z branży okazują się łakomym kąskiem dla venture capital. W 2021 r. wartość transakcji zakupu podmiotów z branży przez VC wyniosła globalnie 25 mld dol. – według GlobalData – podczas gdy jeszcze w 2013 r. był to jedynie 1 mld dol.