Przychody korporacji w II kw. finansowym 2015/2016 wyniosły 6,85 mld dol., o 9 proc. mniej niż rok wcześniej, a zysk netto spadł o blisko 5 proc., do 156 mln dol. CEO Avnet Inc., Rick Hamada, wyjaśnia dołek słabym popytem w USA i spadkiem wartości lokalnych walut wobec dolara w krajach regionu EMEA.

Dział VAD – Avnet Technology Solutions – wypracował 2,7 mld dol. przychodów, z tego blisko 795 mln dol. w regionie EMEA. Według szefa spółki w tym przypadku widać poprawę – wzrósł zysk brutto i marża operacyjna, na co miało wpływ odpowiednie zarządzanie portfolio i kosztami. Rosły przede wszystkim takie obszary jak sieci, oprogramowanie i usługi. Avnet liczy na wzrost marż i rentowności dzięki inwestycjom w rozwojowe rynki, jak Internet rzeczy, rozwiązania wbudowane, rozwiązania tzw. 3 platformy, jak analityka, chmura, zintegrowana infrastruktura, mobilność, bezpieczeństwo.

Avnet Electronics Marketing, który koncentruje się na rynku sprzętu elektronicznego, wypracował 4,11 mld dol. przychodów. W regionie EMEA wzrost wyniósł 7,5 proc. przy stałym kursie walut.

Avnet Inc. spodziewa się w III kw. roku finansowego 6 – 6,6 mld dol. przychodów. W tym Avnet Technology Solutions powinien wypracować od 2,15 do 2,45 mld dol.