Avnetem pokieruje Bill Amelio. Rick Hamada po ponad 30 latach w spółce odchodzi ze skutkiem natychmiastowym. 'Zdaniem rady nadzorczej zmiana była niezbędna, aby przyspieszyć rozwój Avnetu’ – skomentowała rzeczniczka korporacji. W III kw. finansowym br., zakończonym 2 kwietnia, spółka odnotowała 6,9-procentowy spadek przychodów. W dół poszła sprzedaż we wszystkich regionach. Zapowiedziano zwolnienia, które mają przynieść 25 mln dol. oszczędności. Teraz ogłoszono, że zysk na akcję w IV kw. będzie dużo niższy (80 – 86 centów) niż w poprzedniej prognozie (95 centów – 1,05 dol.).

Bill Amelio na początek ma skoncentrować się na współpracy z klientami i dostawcami. Przyjrzy się także strategii spółki. Będzie zarządzać Avnetem do czasu wyboru na stałe nowego szefa, co ma nastąpić w ciągu najbliższych 6 miesięcy. On również jest wśród kandydatów. 

Rada nadzorcza liczy na duże doświadczenie Amelio. W zarządzie Avnetu jest od 2014 r. Od 2010 r. był szefem spółki związanej z branżą paliwową, CHC, a od 2005 r. do 2009 r, kierował Lenovo, czyli za jego kadencji koncern rozkręcał światowy biznes po zakupie działu PC od IBM. Wcześniej Bill Amelio zarządzał Dellem w regionie Azji i Pacyfiku (2001 – 2005). Karierę zaczynał w IBM w 1979 r. Potem został szefem dywizji komputerowej.

Rick Hamada był związany ze spółką od 1983 r., gdy rozpoczął pracę w Hamilton/Avnet Electronics. Pracował jako specjalista techniczny oraz od sprzedaży. W 2002 r. został szefem Avnet Computer Marketing. W 2006 r. został dyrektorem operacyjnym spółki, a w 2011 r. – CEO.