Triathlon IT na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych, w których uczestniczą pracownicy branży informatycznej. W zawodach biorą udział zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i początkujący triathloniści. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse:  olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu) lub sprinterski ( 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu). 

W tym roku najtwardszym człowiekiem z branży IT okazał się Michał Wojtyło z IBM DC/GT RAT. Zwycięzca pokonał dystans olimpijski w 2 godziny i 21 minut. Triumfator przyznaje, że udział w zawodach traktuje jako jeden z etapów przygotowań do startu na Mistrzostwach Świata Ironman.

– Triathlonu IT  nie może zabraknąć w kalendarzu żadnego zawodnika. Impreza jest wyjątkowa ze względu urokliwe miejsce, techniczną trasę i ludzi z branży. Poza tym poziom zawodów podnosi się z roku na rok. – mówi Michał Wojtyło.

Na dystansie sprinterskim zwyciężył Marcin Machnicki z eFitness Racing Team, osiągając czas 1 godzina i 13 minut. Tegoroczne zawody były bardzo udane dla ekipy najszybszego „sprintera”, bowiem eFitness Racing Team wygrał sprint drużynowy.

– To dobrze zorganizowana impreza, odbywająca się w przepięknej okolicy jeziora powidzkiego. Jej walorem jest niepowtarzalny kameralny klimat. – mówi Patryk Domański z eFitness Racing Team.

Drugie miejsce w tej kategorii przypadło ekipie Billennium Squad. w składzie której znalazła się Emilia Dryżałowska. Zawodniczka po raz pierwszy brała udział w imprezie, a jej debiut był wręcz wymarzony,  ponieważ oprócz drugiego miejsca w „drużynówce”, okazała się najszybszą kobietą na dystansie sprinterskim. 

Triathlon IT to niesamowita atmosfera, sami uśmiechnięci zawodnicy traktujący rywalizacje na równi z dobrą zabawą. Ogromne podziękowania należą się również kibicom, bardzo aktywnie nas dopingowai na całej trasie. Wpisuję tę imprezę to mojego kalendarza. – zapewnia Emilia Dryżałowska

Warto dodać, że nagrody CRN za najszybszą zmianę, czyli zrzucenie kombinezonu pływackiego przed jazdą rowerem, a następnie założenie butów, trafiły do Michała Wojtyło i Sławomira Pruchniewskiego, Asseco Active Team.

Triathlon IT jest imprezą o ugruntowanej pozycji, która co roku przyciąga pasjonatów tej dyscypliny sportu. Co ważne, w żaden sposób nie zrażają ich żar lejący się z nieba czy bardzo  trudna, techniczna trasa. 

– To były moje siódme zawody triathlonowe w ogóle, ale pierwsze rozgrywane w konwencji „bliżej natury”, czyli na rowerach górskich i z konkurencją biegową rozgrywaną na nieutwardzonej nawierzchni. Pomimo trudnych zmagań jest to przemiła impreza, podczas której można się pościgać, ale też porozmawiać w luźniejszej atmosferze z koleżankami i kolegami z branży – podsumowuje Paweł Ryniewicz z ABC Data Team.

Za rok kolejny Triathlon IT.  Niewykluczone, że Marcin Sowiński, organizator imprezy, szykuje niespodziankę i kolejne zawody  odbędą się w nowym miejscu.

 

Zwycięzcy na dystansie olimpijskim mężczyźni

1. Michał Wojtyło BM DC/GT RAT.

2. Jakub Kimmer, niezrzeszony

3. Marcin Dziub, Ingram Micro

 

Zwycięzcy na dystansie olimpijskim kobiety

1. Gizela Rakowska Fabres

2.  Paulina Janik, niezrzeszona

 

Zwycięzcy na dystansie sprint kobiety

1. Emilia Dryżałowska, Billennium Squad

2. Falenska Anita, Tri Egnyte

3. Daria Szychta, Przebiegłe

 

Zwycięzcy na dystansie sprint mężczyzn

1. Michnicki Marcin, eFitness Racing Team 

2. Patryk Sobczyk, manufakturamieszkan.com 

3. Kobusiński Adrian, Fitstyle Team

 

Klasyfikacja drużynowa (dystans olimpijski)

1.Ingram Micro 

2.Proszę Poczekać 

3.Samsung R&D Institute in Poland

 

Klasyfikacja drużynowa (dystans sprint)

1.eFitness Racing Team

2. Billennium Squad

3.  Asus Warriors

 

Puchary CRN Polska za najszybszą zmianę:

Michał Wojtyło, Sławomir Pruchniewski, Asseco Active Team.