Rozwiązanie Veritas Backup Exec przeznaczone jest dla firm praktycznie każdej wielkości. Jego kluczową cechą jest łatwość obsługi i prostota licencjonowania, osiągnięte bez kompromisu w zakresie funkcjonalności. Dzięki temu możliwe jest tworzenie za pomocą kreatorów zadań kopii zapasowych, monitorowanie ich przebiegu poprzez intuicyjny pulpit administratora, jak też szybkie odzyskiwanie zarówno pojedynczych plików oraz całych obrazów twardego dysku. Takie podejście umożliwia proste spełnienie oczekiwań biznesowych dotyczących tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, a także pozostawanie w zgodności z wymaganiami prawnymi i wewnętrznymi regulacjami przedsiębiorstwa.

W rozwiązaniu Backup Exec 22 zapewniono również rozszerzoną ochronę dla środowiska chmurowego Microsoft 365, bez konieczności instalowania dodatkowych narzędzi czy plug-inów. Możliwe jest zabezpieczanie i odzyskiwanie obiektów Microsoft 365 Exchange, takich jak skrzynki pocztowe użytkowników, foldery, kalendarz i wiadomości e-mail. Chronione są także foldery i pliki użytkowników usługi Microsoft 365 OneDrive.

Wszechstronność i bezpieczeństwo

Dzięki swojej wszechstronności Backup Exec jest rozwiązaniem zapewniającym optymalną wydajność i efektywność kosztową. Głęboki poziom integracji z platformami VMware, Microsoft oraz Linux, a także środowiskami chmurowymi (AWS, Azure i GPC), umożliwia zabezpieczanie z tej samej konsoli użytkownika danych od jednego do tysięcy serwerów i maszyn wirtualnych. Zapewniono także oszczędność miejsca na nośnikach przechowujących kopie dzięki wydajnemu mechanizmowi deduplikacji. Tak duża uniwersalność przekłada się na znaczne obniżenie kosztów szkolenia administratorów oraz obsługi środowiska IT, a także eliminuje ryzyko, że w razie nagłego zwiększenia zakresu działalności operacyjnej przez przedsiębiorstwo konieczne będzie wdrożenie innego, bardziej skalowalnego rozwiązania.

W Backup Exec wbudowano również mechanizmy przywracania środowisk IT do pracy po awarii lub katastrofie (disaster recovery), aby pomóc zminimalizować ryzyko przestoju, złagodzić jego ewentualne skutki i wyeliminować zakłócenia w działalności firmy. W przypadku wystąpienia awarii serwera, Backup Exec może odzyskać obraz jego systemu operacyjnego z kopii na ten sam lub inny sprzęt w ciągu kilku minut, a nie godzin lub dni. Ma także funkcję przekształcania serwerów fizycznych lub ich kopii zapasowych w maszyny wirtualne w środowiskach VMware i Hyper-V. Istnieje też możliwość natychmiastowego uruchomienia maszyny wirtualnej bezpośrednio z jej kopii. Dodatkowo, funkcja Instant Cloud Recovery w przypadku awarii serwerów zapewnia bezproblemowe przełączanie na ich chmurowe instancje znajdujące się na platformie Microsoft Azure.

Poza tym, Backup Exec nie tylko zabezpiecza dane, ale także sam serwer kopii zapasowych. Wbudowany mechanizm zabezpieczający przed zaszyfrowaniem danych przez ransomware uniemożliwia zapisywanie jakichkolwiek informacji na dysku kopii zapasowej przez inny proces niż należący do oprogramowania stworzonego przez Veritas. Możliwe jest także zabezpieczenie dostępu do serwera backupu za pomocą dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA), tak też wykorzystanie jako nośniki backupu mediów jednokrotnego zapisu (WORM). Najwyższy poziom bezpieczeństwa danych zapewniono dzięki zintegrowanemu szyfrowaniu przemysłowemu 128/256-bitowym kluczem AES i zgodności z normą Payment Card Industry Data Security Standard (PCIDSS) 3.1/3.2.

Elastyczne licencjonowanie

Firma Veritas skoncentrowała się nie tylko na zapewnianej przez Backup Exec możliwości łatwego i ekonomicznego zabezpieczania danych, ale także na uproszczeniu licencjonowania tego rozwiązania. Linia produktów Backup Exec została skonsolidowana w jeden, łatwy do licencjonowania pakiet, objęty subskrypcją terminową. Składa się on z oprogramowania serwerowego Backup Exec, 10 kont dla użytkowników Microsoft 365 oraz pięciu „instancji”, definiowanych jako host fizyczny w centrum danych, maszyna wirtualna w środowisku chmurowym lub 10 użytkowników Microsoft 365. Gdy potrzebna jest ochrona dodatkowych zasobów, należy dodać do środowiska klienta dodatkowe licencje na instancje.

Więcej informacji o Veritas Backup Exec 22 można będzie uzyskać 13 września na webinarze. Rejestracja na webinar jest dostępna TUTAJ.

Kontakt:
Sebastian Sztynder, Product Manager Veritas, Arrow
Sebastian.Sztynder@arrow.com