Statystyki pokazują alarmujący wzrost przestępstw w cyberprzestrzeni, który w ciągu ostatnich pięciu lat sięgnął 72%. Niestety często bagatelizujemy znaczenie ochrony danych, dopóki bezpośrednio nie dotknie nas atak hakerski lub ingerencja w zasoby.

W ostatnich miesiącach można zaobserwować wzrost ataków skierowanych na smartfony, które często przechowują kluczowe dane firmowe. To stwarza potencjalne ryzyko dla wrażliwych informacji. Dlatego tak ważne jest, aby zapobiegać zagrożeniom i odpowiednio zabezpieczać sprzęt, na którym gromadzone są istotne zasoby. Szczególną uwagę warto skierować na rozwiązania oferowane przez Synology, oceniane jako niezwykle skuteczne, bezawaryjne i kompleksowe.

Kopia zapasowa stanowi istotny element strategii zabezpieczeń w środowisku IT. Jednak standardowe zasady, jak reguła 3-2-1, mogą okazać się niewystarczające wobec zaawansowanych ataków. Wykorzystanie infrastruktury Synology wraz z chmurą C2 daje najlepsze możliwości kompleksowego zabezpieczenia danych firmy. Poprzez replikację danych na zdalne urządzenia NAS i do chmury bezpieczeństwo informacji zostaje zapewnione. Co więcej, proces odzyskiwania danych po ewentualnym zaszyfrowaniu lub utracie staje się prostszy i bardziej efektywny.

W większych infrastrukturach informatycznych, rozwiązania Synology cechuje intuicyjność i funkcjonalność. System DSM 7.2 oraz narzędzie Active Backup Suite umożliwiają zintegrowane zarządzanie kopiami zapasowymi serwerów, komputerów oraz maszyn wirtualnych. To sprawia, że nawet najbardziej skomplikowane środowiska IT mogą być właściwie zabezpieczone i zarządzane.

Warto podkreślić, że Synology zostało trzykrotnie uznane najlepszym rozwiązaniem NAS dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Rozwiązania firmy cieszą się zaufaniem renomowanych podmiotów, takich jak PolAndRock, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Idea Bank czy UNESCO.

Produkty i rozwiązania Synology dostępne są w ofercie Incom Group, polskiego dystrybutora IT i urządzeń elektroniki użytkowej.

W obliczu rosnących zagrożeń w cyberprzestrzeni, wybór odpowiednich narzędzi do zabezpieczenia danych staje się niezbędny dla każdego przedsiębiorstwa. Incom Group wraz z Synology dostarczają innowacyjne i skuteczne rozwiązania, które zapewniają pełne bezpieczeństwo informacji.

Firmy, które zaufały Synology: dowiedz się więcej
Więcej informacji dla partnerów INCOM Group pod adresem:
online.incom.pl
Jeśli jeszcze nie jesteś partnerem INCOM Group to zapraszamy tutaj: szybka rejestracja