Nowy dyrektor zajmie się realizacją planu rozwoju spółki i rozbudową oferty. – Planuję zwiększyć liczbę kontraktów oraz rozbudować dział handlowy i presales. Chcę kontynuować dążenia Eptimo do osiągnięcia pozycji lidera dystrybutorów VAD w perspektywie kilku najbliższych lat – zapowiada Tomasz Buk. 

W tym roku ze spółki odszedł dotychczasowy zarząd: prezes Józef Szajter i dyrektor operacyjny Przemysław Kucharzewski, którzy w 2014 r. zakładali Eptimo. Prezesem i wspólnikiem został Mateusz Szewczyk. W ub.r. firma wypracowała 126 mln zł przychodów oraz 3 mln zł zysku netto.

Tomasz Buk ostatnio był związany z ABC Datą. W latach 2014 – 2015 zarządzał spółką broadlinera w Czechach i na Słowacji, a od 2012 r. był dyrektorem marketingu i sprzedaży w dziale produktów A-Brand w ABC Dacie, odpowiadając za koordynację zespołów product managerów i inżynierów wsparcia oraz utrzymywanie dobrych relacji z największymi producentami sprzętu. Wcześniej przez wiele lat, od 2002 r. współpracował z Compaq i HP. Zaczynał na stanowisku specjalisty ds. produktów mobilnych w firmie Compaq, odpowiadając za wprowadzenie na polski rynek komputerów kieszonkowych iPAQ. Następnie był product managerem w dziale serwerów i pamięci masowych (ESS) HP, a następnie był w dziale komputerowym.

Nowy dyrektor zarządzający Eptimo jest absolwentem fizyki komputerowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada dyplom MBA Wyższej Szkoły Zarządzania oraz MBA Oxford Brookes University.