Tomasz Buk jako dyrektor zarządzający będzie odpowiedzialny za rozwój polskiego oddziału Avid, który – jak deklaruje spółka – wkrótce ma się stać największym i najważniejszym światowym centrum kompetencji firmy i jednym z większych tego typu ośrodków R&D w Polsce. Nowy dyrektor zapowiada zatrudnienie wysokiej klasy inżynierów i programistów. Dotychczasowy szef, Andrzej Wojdała, pozostał w spółce na stanowisku Senior Director of Engineering. Zarządza międzynarodowym zespołem inżynierów tworzących produkty platformy systemowej Avid. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach do przetwarzania audio i wideo dla potrzeb profesjonalnych twórców, artystów, filmowców, platform telewizyjnych i radiowych. Siedziba znajduje się w Szczecinie.

Tomasz Buk ma wieloletnie doświadczenie w branży IT. Ostatnio, od października 2016 r., był prezesem Eptimo. Wcześniej pracował w ABC Dacie – od 2012 r. jako dyrektor działu hardware, a w latach 2014 – 2015 zarządzał spółką ABC Daty w Czechach i na Słowacji. Przez kilkanaście lat pracował w Compaq i HP na różnych stanowiskach związanych z zarządzaniem produktami i kanałem partnerskim.

Tomasz Buk jest absolwentem fizyki komputerowej na Akademii Górniczo-Hutniczej. Posiada również dyplomy MBA Polish Open University oraz MBA Oxford Brookes University.