Tech Data zawarła umowę z Quest Software, dostawcą rozwiązań do ochrony danych i powiązaną z nim firmą One Identity, która specjalizuje się w usługach do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM).

Dzięki umowie w ofercie Tech Daty w Polsce znalazło się oprogramowanie do zarządzania bazami danych, tożsamością i dostępem, kontami uprzywilejowanymi w infrastrukturze. platformami Microsoftu oraz punktami końcowymi, jak również produkty do monitorowania wydajności.

„Produkty do zarządzania infrastrukturą firmową, zwłaszcza te z zakresu kont uprzywilejowanych, cieszą się rosnącą popularnością wynikającą z konieczności ciągłego podnoszenia bezpieczeństwa. Dostęp poszczególnych kont do konkretnych zasobów musi być kontrolowany i szczególnie zabezpieczany” – mówi Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data Polska. Szef firmy w Polsce widzi bardzo duży potencjał związany z możliwością rozwoju rynku produktów z oferty Quest Software i One Identity.

„To strategiczne partnerstwo ma na celu wzmocnienie modelu dostaw Quest w całej Polsce. Oferuje dodatkową korzyść w postaci wykorzystania sieci Tech Data, która obejmuje również kilku największych dostawców w Polsce, w tym Microsoft” – twierdzi Katarzyna Sala, Country Manager CEE Quest & One Identity.

Za sprzedaż rozwiązań Quest i One Identity w Tech Dacie odpowiada Dawid Banasiuk, Networking & Security Team Leader.