TD Synnex – pod tą marką będzie działać dotychczasowa Tech Data w Europie. Jest to konsekwencja połączenia firm Tech Data i Synnex Corporation, do którego doszło we wrześniu 2021 r. Powstał w ten sposób największy globalny dystrybutor IT.

Rebranding w Europie, w tym w Polsce, zapowiedziano w lipcu br. Zmienią się m.in. logo i adresy stron www. Kontakty, zespoły, portfolio, umowy pozostaną takie jak dotychczas.

W nowym etapie działalności firmy CEO TD Synnex, Rich Hume deklaruje podwojenie zaangażowania w zapewnienie partnerom jeszcze lepszej jakości obsługi.

Większa sprzedaż w minionym kwartale

W sumie TD Synnex oferuje na świecie ponad 200 tys. produktów i usług, współpracuje z ponad 1,5 tys. firmami OEM i producentami, ma ponad 150 tys. klientów.

W swoim III kw. finansowym 2022, zakończonym 31 sierpnia br., TD Synnex osiągnął globalnie 15,4 mld dol. przychodów, co oznacza wzrost o 15 proc. r/r. Obroty ciągnęło w górę zapotrzebowanie na urządzenia końcowe, infrastrukturę centrów danych oraz hiperskalową.

Zysk operacyjny (non-GAAP) poprawił się o 15 proc. r/r, do 398 mln dol. (marża operacyjna 1,5 proc.; -6 bps), m.in. dzięki silnej pozycji w Europie i synergiom – informuje korporacja.

Ciekawostka jest taka, że dotychczasowy brand Tech Daty zachowano jedynie w regionie Azji i Pacyfiku (APAC).