Stanowisko Business Development Managera – IBM Storage w Tech Data Polska objął Dariusz Jurkowski. Ma 17-letnie doświadczenie w branży IT, zdobyte zarówno u integratorów i dostawców usług, jak u vendora (pracował m.in. w Cloudware, Apius Technologies, Qumak, Koma, Extreme Networks).

Do jego głównych zadań w Tech Dacie należy pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych, wsparcie w zakresie rozwiązań IBM Storage, współpraca z producentem, wspólne działania z zespołem marketingu w obszarze biznesu IBM Storage.

Dariusz Jurkowski swoją przygodę z IT rozpoczął w 1994 r. od pracy w Koma, gdzie jako specjalista od sprzedaży odpowiadał za pozyskiwanie nowych klientów i relacje z aktualnymi klientami.

W 1999 r. przeniósł się do Qumaka. Jako Key Account Manager rozwijał kanał sprzedaży oraz współpracował z klientami w zakresie doradztwa w budowaniu rozwiązań IT.

W 2014 roku został Account Managerem w Extreme Networks. W 2015 r. krótko pracował był Key Account Managerem w Apius Technologies.

Później dołączył do zespołu Cloudware Polska i jako Key Account Manger zajmował się kanałem sprzedaży, koncentrując się na kluczowych klientach z sektorów energetycznego, finansowego i telekomunikacyjnego.

Przełożonym Dariusza Jurkowskiego w Tech Dacie jest Ireneusz Urbanek, IBM Business Unit Manager.

„Dariusz Jurkowski stał się częścią dużego, zgranego i bardzo ważnego z biznesowego punktu widzenia zespołu wysokiej klasy specjalistów” – komentuje Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska.