Network Appliance wprowadziła do oferty serwery plików (filery). Urządzenia oznaczone symbolami NetApp F85, F820 i F820c oraz urządzenia przeznaczone do przesyłania informacji – NetCache C3100 są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Filer NetApp F85 przeznaczony jest dla grup roboczych, działających wewnątrz korporacji, biur rozproszonych firm wieloodziałowych, przedsiębiorstw średniej wielkości, małych i średnich ISP. Ceny zaczynają się od 20 tys. dol.
Filer F820 jest przeznaczony dla średnich i dużych przedsiębiorstw lub małych firm o dużych wymaganiach. Ma możliwość rozbudowy do 3 TB pojemności dysków twardych. Ceny zaczynają się od 80 tys. dol. Klaster F820c służy do zwiększenia dostępności danych, ma możliwość rozbudowy do 6 TB. Jest uzupełnieniem dla filerów F840 i klastra F840c w centrach danych przedsiębiorstw lub jako samodzielne urządzenia w większych departamentach lub grupach roboczych.
NetCache C3100 jest przeznaczonym dla dostawców internetu (ISP) skalowalnym (do 252 GB) serwerem cache. Jego parametry wydajnościowe to:
– wydajność HTTP – ok. 90 Mb/s
– broadcast streaming – ok. 300 Mb/s
– streaming performance – powyżej 200 Mb/s

Urządzenia objęte są 3 letnią gwarancją.