Już po raz szósty zespoły firm i organizacji branżowych spotkają się na piłkarskich boiskach w walce o puchar Mistrza IT. Turnieje lokalne odbędą się w Warszawie (12 września) i Lublinie (19 września). W rozgrywce finałowej zagra 8 najlepszych drużyn. Finał zaplanowano 26 września w Lublinie.

W tym roku wyjątkowo mecze odbędą się bez kibiców. Relacje i wyniki będzie można śledzić online na stronie Mistrzostw IT oraz na Facebooku.

W Mistrzostwach IT 2020 biorą udział: Billennium, Britenet, Comp, Edge One Solutions, EIP, Enginiety, Frontkom, Industi, Instytut Informatyki UMCS, Intive, Koło Naukowe Informatyków KUL, Netcompany, Sollers Consulting, Transition Technologies – Managed Services oraz Transition Technologies – Software, Verestro, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

Mistrzowskiego tytułu z 2019 r. broni drużyna Koła Naukowego Informatyków KUL.

Mecze odbywają się na Orlikach o wymiarach 30 x 62 m. Rozstrzygnięcia zapadają szybko. Jedno spotkanie trwa 12 minut (dwie połowy po 6 minut). Drużyny są 12-osobowe (5 zawodników plus bramkarz na boisku oraz maksymalnie 6 rezerwowych).

Drużyny z branży uczestnicząc w turnieju wspierają wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wpisowe jest przekazywane na organizację wakacji, zajęcia edukacyjne, pokrycie kosztów funkcjonowania ośrodków.

Więcej informacji na stronie Piłkarskich Mistrzostw IT 2020.

Harmonogram turnieju w Warszawie znajdziecie na stronie
http://warszawa.mistrzostwait.pl/

pod hasłem „Do pobrania”.