TD Synnex powierzył stanowisko Business Development Managera – Dell Technologies Robertowi Rogalskiemu, posiadającemu 26-letnie doświadczenie w branży IT i telekomunikacyjnej wyniesione z pracy zarówno po stronie dystrybutora (AB, S4E), jak i partnera (Advatech). Menedżer od 13 lat zajmuje się sprzedażą produktów do przechowywania i archiwizowania danych oraz rozwiązań hiperkonwergentnych Dell Technologies (wcześniej EMC).

Obejmując nowe stanowisko Robert Rogalski zakłada zwiększenie udziału rynkowego TD Synnex w sektorze przedsiębiorstw oraz wprowadzenie dystrybutora na pozycję nr 1 w Polsce w zakresie rozwiązań Dell Technologies z obszaru enterprise.

Jego główne obowiązki to rozwój biznesu projektowego Dell Technologies z obszarów storage, backup i HCI, współpraca z producentem w zakresie rozwoju jego oferty enterprise w TD Synnex oraz na polskim rynku, realizowanie strategii sprzedażowej.

Robert Rogalski swoje pierwsze kroki w IT i telekomunikacji stawiał w 1997 r. w Liberty Poland jako specjalista ds. sprzedaży. W latach 1998 – 2004 pracował w Contact Plus najpierw jako kierownik salonu, a potem specjalista ds. klientów biznesowych. W 2005 r. rozpoczął współpracę z Advatech i przez pięć lat realizował się jako Project Manager. W 2010 r. zmienił barwy na S4E. Przez pierwsze pięć lat współpracy z dystrybutorem kierował oddziałem w Poznaniu, a przez kolejne cztery rozwijał skrzydła jako Dell EMC Team Leader, organizując pracę zespołu sprzedażowego. W 2019 r. przeszedł do AB, gdzie ponownie rozwijał skrzydła się jako Dell EMC Team Leader, m.in. budując, wdrażając i nadzorując strategię.

Mariusz Ziółkowski, Vice President, Poland, TD Synnex, mówi, że „Robert Rogalski to prawdziwy rynkowy wyjadacz. Branżę IT zna od podszewki”.

„Potrafi rozwijać kanał dystrybucyjny i budować relacje z partnerami. Ma też konkretny pomysł na Dell Technologies z obszaru Enterprise w TD Synnex” – twierdzi szef dystrybutora.