TD Synnex ogłosił, że będzie magazynować regenerowany sprzęt Cisco (z certyfikatem Cisco Refresh) w swoich obiektach logistycznych w Europie i wysyłał go bezpośrednio do partnerów w ramach realizowanych zamówień. Według dystrybutora przyspieszy to czas dostawy i zwiększy dostępność produktów.

Sprzęt Cisco Refresh obejmuje urządzenia do współpracy, routery, przełączniki, rozwiązania bezpieczeństwa, moduły nadawczo-odbiorcze.

Sam Paris, Vice President, Security and Networking w TD Synnex, zapewnia, że regenerowane produkty Cisco „są naprawdę tak dobre, jak nowe” oraz że „nie ma kompromisów w zakresie jakości, wydajności lub statusu aktualizacji”.

Rośnie zainteresowanie odnawianym sprzętem

Międzynarodowy dystrybutor idzie z trendem rosnącego popytu na odnawiany sprzęt IT. Według „TD Synnex Directions of Technology Report”, 69 proc. firm w kanale sprzedaży dostrzega wpływ kwestii ESG na zamówienia IT, a 51 proc. twierdzi, że oferuje programy recyklingu lub odbioru w gospodarce o obiegu zamkniętym.

Już 33 proc. partnerów planuje zainwestować w zarządzanie cyklem życia produktu w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy – wynika z raportu. Ponadto partnerzy informują, że wiele projektów sektora publicznego wymaga, aby pewien procent produktów IT był zamawiany w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, co napędza dalszy popyt na produkty regenerowane lub pochodzące z recyklingu.

Partnerzy w Europie, w tym w Polsce, za pośrednictwem TD Synnex mogą uzyskać akredytację Cisco Environmental Sustainability Specialisation, która umożliwia korzystanie z programów producenta w zakresie zrównoważonego rozwoju IT i uzyskanie statusu Cisco Select Partner.