Damian Zapłata 27 sierpnia br. złożył rezygnację z funkcji członka zarządu Allegro.pl oraz z roli Chief Commercial Officer ze skutkiem natychmiastowym.

„W swojej rezygnacji Damian Zapłata podkreślił, że prawie rok po zakończonej sukcesem pierwszej ofercie publicznej spółki, uznał, że spełnił swoją misję w Allegro.pl i jest to odpowiedni moment na ustąpienie ze stanowiska i podjęcie nowych wyzwań zawodowych” – komunikuje korporacja.

Damian Zapłata dołączył do zarządu Allegro w 2017 r. Odpowiadał za obszar komercyjny – bieżące zarządzanie oraz strategię. Poprzednio był m.in. prezesem First Data Polska, dyrektorem Loyalty Partner Polska (spółka American Expres) oraz partnerem w McKinsey & Company. Jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech. Ukończył również studia MBA we Francji i Singapurze. Ma doświadczenie w marketingu, sprzedaży, współpracy z firmami handlowymi, technologiach dla handlu.

„Damian zbudował fantastyczny zespół Commerce, który z sukcesem realizuje naszą ambitną strategię wzrostu. Choć decyzję Damiana o odejściu z Allegro przyjęliśmy ze smutkiem, życzymy mu powodzenia w jego dalszej drodze zawodowej” – skomentował odejście Francois Nuyts, prezes Allegro.

Nowa dyrektor w Allegro

Tymczasowo funkcję dyrektora operacyjnego objęła Aleksandra Sroka-Krzyżak, która obecnie pełni rolę Chief of Staff/Head of Strategy. Poszukiwane jest długoterminowe zastępstwo, jeśli chodzi o funkcję Chief Commercial Officer.

Aleksandra Sroka-Krzyżak jest w Allegro od lipca br. Wcześniej była dyrektorem ds. strategii, projektów i transformacji cyfrowej w PKO BP (2018 – 2021). Przez 12 lat była związana z Boston Consulting Group, najpierw jako manager, a następnie partner.