Na nowym stanowisku Przemysław Kucharzewski odpowiada za całość działań związanych z budową kanału sprzedaży Xopero, współpracę z dystrybutorami IT, integratorami, dostawcami usług, operatorami telekomunikacyjnymi i retailem.

Xopero jest producentem rozwiązań backupowych, dostarcza narzędzia do zabezpieczenia firmowych danych. Wśród najważniejszych planów nowego Channel Sales Directora jest budowanie świadomości marki, zarówno wśród lokalnych integratorów obsługujących rynek MSP, jak również dużych integratorów realizujących zaawansowane projekty. 

Przemysław Kucharzewski był od roku prezesem Indata Connect, nowej spółki z grupy Indata, oraz członkiem rad nadzorczych w spółkach zależnych grupy: Indata Solutions, Proximus oraz samej Indata SA. Obecnie jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Columb Technologies, spółki działającej w zakresie systemów Business Intelligence & CRM. 

Przed przejściem do Indaty, od początku 2014 r., tworzył i rozwijał Eptimo – nowego VAD-a, pełniąc funkcję dyrektora operacyjnego i członka zarządu, odpowiedzialnego za marketing, sprzedaż i współpracę z producentami.

Wcześniej, od 2008 r,. doświadczony menedżer był związany z AB, gdzie zbudował dział Enterprise Business Group oraz objął funkcję członka zarządu Optimusa, spółki zależnej AB.

Przemysław Kucharzewski rozpoczynał karierę w JTT Computer, gdzie jako Product Manager odpowiadał za rozwiązania serwerowe Adax, a z następnie przejął funkcję dyrektora działu. W latach 2004-2005 był w zarządzie CCS. Odpowiadał za pion realizacji. Pracował również w Incomie, reaktywując markę Adax na polskim rynku.  

Przemysław Kucharzewski ma wykształcenie w zakresie inżynierii oprogramowania oraz marketingu i zarządzania.