TenderHut przejął 100 proc. działalności operacyjnej warszawskiej spółki Olsoft. Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych, zwłaszcza w customizacji systemów laboratoryjnych. Zostanie wchłonięta przez Solution4Labs – spółkę z grupy TenderHut, która koncentruje się na wdrożeniach i dostosowaniu systemów klasy LIMS.

Dotychczasowy prezes Olsoftu, Piotr Nowak, obejmie stanowisko Head of Accounting and Financial Reporting i będzie odpowiedzialny m.in. za wdrażanie kontroli wewnętrznych i koordynację raportowania finansowego spółek z grupy TenderHut.

– Nasza strategia rozwoju opiera się na konsolidowaniu mocno rozproszonego w Polsce rynku IT. Dzięki przejęciom zwiększamy zakres działania i możemy w pełni rozwijać swój potencjał, działając na międzynarodową skalę – twierdzi Robert Strzelecki, prezes TenderHut.  

TenderHut to białostocka grupa IT powstała w 2015 r. z przekształcenia spółki Codearch. Od tej pory kontynuuje ekspansję w kraju i za granicą. Przejmuje lokalne firmy, otworzyła oddziały w krajach europejskich i w USA. Według Deloitte Technology Fast 50 Central Europe TenderHut od 2014 do 2017 r. zwiększył obroty o blisko 1,5 tys. proc. To rekord wśród polskich firm w rankingu. Większość klientów TenderHut stanowią zagraniczne podmioty.