Rafał Słowiński, dyrektor zarządzający Commvault Polska objął stanowisko Area Vice President East. Pozostaje on Country Managerem polskiego oddziału firmy.

Rafał Słowiński jest szefem polskiego oddziału Commvault od maja 2018 r. Na nowym stanowisku będzie nadzorował prace regionu wschodniego, w skład którego poza Polską wchodzą m.in. Rosja, Czechy, Węgry, Rumunia i kraje bałtyckie. Do jego nowych obowiązków będzie należało nadzorowanie strategicznego rozwoju marki Commvault na rynkach regionu, a także rozwój struktur sprzedażowych i zarządzanie relacjami z partnerami.

Nowy Area Vice President w Commvault jest związany z branżą IT od ponad 25 lat. Przez wiele lat pracował w HP, a następnie HPE. Był dyrektorem działu usług technologicznych na region CEE. Odpowiadał za sprzedaż w 23 krajach.

Rafał Słowiński jest absolwentem wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej. Ukończył także programy szkoleniowe z zakresu zarządzania organizowane m.in. przez Michigan School of Management i Kellogg School of Management.

– Sytuacja na rynku zarządzania danymi zmienia się dynamicznie. Rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu było śmiałą wizją przyszłości, dziś stają się technologią użytkową. Naszym zadaniem jest stałe podnoszenie świadomości klientów, dotyczącej możliwości zaawansowanego oprogramowania do zarządzania danymi i ich ochrony. W danych tkwi największy potencjał współczesnych przedsiębiorstw – ocenia wiceprezes.