Konkurs jest skierowany do informatyków i innych osób, które są fachowo przygotowane do prowadzenia serwisu sprzętu komputerowego. Mogą w nim startować zarówno uczestnicy prowadzący działalność gospodarczą, jak i zainteresowani założeniem własnej firmy.

Zadanie polega na wymyśleniu usługi, którą swoim klientom mógłby zaproponować PCDOC. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać nazwę usługi, jej opis (maksymalnie na 900 znaków lub prezentacja – 2 slajdy) oraz krótkie hasło reklamowe (maksymalnie 2 zdania).

Nagrodą o wartości 4 tys. zł jest zwolnienie z opłat licencyjnych za założenie serwisu pod marką PCDOC. Organizator obiecuje zwycięzcy także wsparcie w postaci szkoleń.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: konkurs@pcdoc.pl. Termin upływa 15 listopada, wyniki zostaną ogłoszone 30 listopada.

Sieć pogotowia komputerowego PCDOC powstała w sierpniu. Działa na zasadzie franczyzy. Obecnie funkcjonuje w 7 miastach (w Bydgoszczy, Lublinie, Mielcu, Krakowie, Trójmieście i Wrocławiu). Planowane jest otwarcie punktów serwisowych w kolejnych 10 lokalizacjach (m.in. w Warszawie i Poznaniu).