Michał Burda objął stanowisko dyrektora zarządzającego DXC Technology w Polsce. Będzie odpowiedzialny za rozwój działalności firmy w kraju. Zapowiada koncentrację na wzroście biznesu w kluczowych branżach, takich jak sektor energetyczny, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, handel detaliczny, ubezpieczenia i sektor administracji. Lokalny oddział amerykańskiej korporacji liczy 5 tys. pracowników, którzy świadczą usługi IT w regionie EMEA i na świecie.  

Michał Burda ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy na wyższych stanowiskach kierowniczych w strukturach krajowych i regionalnych korporacji.

Przez ostatnie 16 lat pracował w CGI, firmie zajmującej się globalnym doradztwem IT i biznesowym, gdzie pełnił funkcję Vice President Consulting Services Head of Insurance and Banking Sector na Polskę, Litwę i Łotwę.

Nowy szef DXC w kraju ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju biznesu, zarządzania projektami strategicznymi i architektury IT, szczególnie w branżach o wysokim stopniu regulacji, takich jak bankowość i ubezpieczenia. 

Michał Burda jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Informatyki w Warszawie.